Jak nie przepłacić

Marcin Butkiewicz
opublikowano: 09-03-2006, 00:00

Dzięki internetowemu katalogowi można zaprezentować konkurencyjną cenę lub znaleźć najniższą.

Katalog pozwala na porównanie przede wszystkim cen produktów o podobnych parametrach, na przykład modeli telefonów komórkowych. Polega to na tym, że różni sprzedawcy przesyłają swoje oferty na jedną stronę internetową, która prezentuje je na zasadzie wyświetlania cen od najniższych do najwyższych.

Wprowadzając elektroniczne zamówienia publiczne do dyrektyw, Komisja Europejska umożliwiła korzystanie przez zamawiających z katalogu elektronicznego w ramach tzw. dynamicznego systemu zakupów. Ma on się także znaleźć w polskiej ustawie o zamówieniach publicznych.

Taki system prezentacji pozwala zaoszczędzić czas przy szukaniu najkorzystniejszej oferty w sieci. Warto zatem zajrzeć na stronę: www.kupujemy.pl. Szukany produkt można znaleźć za pomocą ogólnej wyszukiwarki lub określonych kategorii (np. sprzęt AGD, RTV, komputery, książki). Oferta jest różnorodna, a wyszukiwanie nieskomplikowane. Bogatą ofertę ma także www.ceneo.pl, która umożliwia ocenę propozycji przez użytkowników. Z kolei www.toczyto.pl wskazuje dodatkowo, jakie są najczęściej zamawiane rzeczy. Interesującą stroną, ale skromniejszą, jest www.oferciak.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Butkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu