Jakie środki i z jakich funduszy można uzyskać w przypadku zmiany ogrzewania suszarni z węglowego na kogenerację?

Michał Gwizda
opublikowano: 05-02-2004, 00:00

Unia Europejska za jeden z priorytetowych celów stawia sobie wspieranie inwestycji mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu

przedsiębiorstw na środowisko. Dlatego też suszarnia, tak jak każde inne przedsiębiorstwo dokonujące zmian w funkcjonowaniu zakładu w celu zredukowania stopnia zanieczyszczeń emitowanych do środowiska, może liczyć na uzyskanie wsparcia z funduszy europejskich.

W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (SPO WKP) przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację infrastruktury związanej z ochroną środowiska.

Wsparcie jest przewidziane m.in. dla modernizacji systemów ciepłowniczych i wyposażenie ich w instalacje do ograniczania emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych oraz inwestycje w produkcję skojarzoną elektryczności i ciepła (kogenerację).

Autor jest konsultantem Działu Doradztwa Europejskiego Ernst & Young

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Gwizda

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jakie środki i z jakich funduszy można uzyskać w przypadku zmiany ogrzewania suszarni z węglowego na kogenerację?