Japoński Softbank rezygnuje ze sprzętu Huawei

opublikowano: 13-12-2018, 08:15

Softbank Group, jeden z największych japońskich telekomów zamierza zastąpić sprzęt sieci 4G pochodzacy od chińskiego koncernu Huawei Technologies urządzeniami firmy Nokia i Ericsson, donosi Reuters powołując się na informacje dziennika Nikkei.

Decyzja jest następstwem wzmożonej kontroli chińskich firm technologicznych prowadzonych  przez Stany Zjednoczone i kilku ich znaczących sojuszników w związku z podejrzeniami o działania szpiegowskie prowadzone przez chińskie władze.

SoftBank, trzeci co do wielkości japoński operator telekomunikacyjny, zamówi także sprzęt dla sieci nowej generacji 5G od dwóch europejskich dostawców zamiast Huawei.

Nokia i Ericsson są już dużymi dostawcami SoftBanku.

Z kolei japoński potentat ma najdłużej działające powiązania biznesowe z Huawei spośród trzech największych japońskich operatorów telekomunikacyjnych, ale firma wcześniej już informowała, że ilość sprzętu pochodzącego z Chin, z której korzysta jest "stosunkowo niewielka".

Źródła branżowe twierdzą jednak, że zastąpienie sprzętu 4G, o którym poinformował dziennik Nikkei, będzie realizowane przez kilka lat i prawdopodobnie będzie czasochłonne i kosztowne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu