Czytasz dzięki

Jednak Japończycy, nie Niemcy, kupują "FT"

AD, FT
opublikowano: 23-07-2015, 16:42

Pearson, wydawca "Financial Times", sprzedaje magazyn japońskiemu koncernowi medialnemu Nikkei, a nie - jak spekulowano wcześniej - niemieckiemu Axelowi Springerowi. Według informacji opublikowanej po południu na stronie "FT" kwota przejęcia to 844 mln GBP.

Przedmiotem transakcji będzie cała grupa wydawnicza - łącznie z dziennikiem "Financial Times", kilkoma innymi tytułami oraz 50 proc. udziałów w grupie The Economist, która  jest wydawcą magazynu "The Economist".

Bloomberg

Umowa nie obejmuje sprzedaży udziałów w samym magazynie "The Economist" oraz siedziby "FT" w Londynie przy Southpark Bridge.

Pearson przyznaje, że rozmowy prowadził wcześniej również z Axel Springer, ale ostatecznie nie zdecydował się na sprzedaż pakietu niemieckiemu wydawcy.

Nikkei jest największym japońskim wydawcą z roczną sprzedażą na poziomie 1 mld GBP. Były dyrektor wykonawczy Persona deklarował wcześniej, że "FT" będzie sprzedany tylko "po jego trupie". Jego następca John Fallon, który objął po nim schedę w styczniu 2013 r., nie podtrzymał woli poprzednika i często powtarzał, że "FT" jest integralną częścią strategii rynkowej Pearsona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, FT

Polecane