Nokia poinformowała, że joint venture zdobyło kontrakt rządowy na zaprojektowanie, budowę i obsługę zaawansowanej sieci światłowodowej udostępniającej szerokopasmowe usługi dla ponad 400 tys. gospodarstw domowych i 2,5 tys. szkół w 13 regionach północnej i środkowej Polski. Sieć bazująca na technologii GPON pozwoli na przesył danych z prędkością 100 Mbps. Projekt jest częścią programu Polska Cyfrowa 2014-2020, częściowo finansowanego przez Unię Europejską.

Fińska spółka ma być odpowiedzialna za zarządzanie projektem, planowanie, projektowanie i uruchomienie zarówno szerokopasmowej jak i pasywnej sieci światłowodowej.
Infracapital, to część funduszu M&G Investments, odpowiedzialna za inwestycje infrastrukturalne. Ma siedzibę w Londynie.