Kacyk chce 2 tys. krów od operatora komórkowego

Problemy operatorów komórkowych na naszym rynku są nieporównywalne z przeciwnościami, jakie napotykają ich odpowiednicy w krajach rozwijających się.

Dwóch kacyków w Zimbabwe zażądało 2 tys. krów od tamtejszego operatora komórkowego, podaje serwis Celluar-news. Telekom, Econet Wireless, naruszył ludzkie szczątki budując stację bazową. Sprawa znalazła się w sądzie.

- Żądamy, by operator zrekompensował szkodę przekazując nam 2 tys. krów. Powinny być białe. Operator powinien też przekazać nam specjalne tkaniny, którymi złagodzimy gniew naszych przodków – powiedział Wódz Szumba, Mugawiri Czikawa, lokalnym mediom.

Z kolei w Indiach regulator wystawił właśnie w przetargu częstotliwości, które odebrał operatorom w lutym po skandalu korupcyjnym. Chodzi o 122 koncesje, rozdysponowane w 2008 roku, które operatorzy wykorzystali by pokryć zasięgiem ok. pięć proc populacji. Jednym z największych przegranych jest Unitech Wireless, w którym udziały ma norweski Telenor i który był jednym z najbardziej agresywnych graczy na rynku.

Reuters podawał w lutym, że zaniżenie wartości pasma w przetargu kosztowało indyjski skarb państwa 36 mld USD utraconych przychodów i było powodem przesilenia na scenie politycznej. Time uznał skandal związany z rozdzieleniem tych częstotliwości za drugi największy w historii przypadek nadużycia władzy, zaraz po Watergate.

Telenor najpierw odgrażał się, że się wycofa z rynku indyjskiego. Jednak bardzo dynamicznie rozwijający się rynek indyjski jest najwyraźniej zbyt lukratywny. Telenor chce wystartować po pasma – tym razem pod marką Telewings, z innym partnerem, choć z transferem aktywów z poprzedniej firmy. Jak podaje dzisiejszy „The Hindu”, zbyt wysoka cena częstotliwości wystawionych na sprzedaż w obecnej rundzie spotkała się na razie z marnym odzewem ze strony telekomów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kacyk chce 2 tys. krów od operatora komórkowego