Kaczor z WGI prawomocnie skazany

opublikowano: 26-08-2015, 22:00

Menedżer do więzienia nie pójdzie, bo wyrok jest w zawieszeniu. Dotyczył pobocznego wątku sprawy.

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił apelację Łukasza Kaczora, jednego z trzech szefów Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (WGI), i podtrzymał wyrok sądu rejonowego z marca 2015 r. skazujący go na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

— Kasacja mi nie przysługuje, bo dotyczy tylko wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności. Będę prosił sąd o uzasadnienie wyroku i wtedy zastanowię się nad wystąpieniem do prokuratora generalnego lub rzecznika praw obywatelskich o wniesienie kasacji w trybie nadzwyczajnym — mówi Jakub Wende, obrońca Łukasza Kaczora.

Wyrok dotyczy tylko jednego z szefów WGI, bo nie jest decyzją dotyczącą istoty oskarżeń kierowanych pod ich adresem, ale wyłącznie nakłaniania jednego ze świadków do zatajenia prawdy podczas składania zeznań w postępowaniu administracyjnym. Chodziło o klienta, który zainwestował w WGI 3 mln zł. © Ⓟ

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu