Kaczor z WGI prawomocnie skazany

opublikowano: 26-08-2015, 22:00

Menedżer do więzienia nie pójdzie, bo wyrok jest w zawieszeniu. Dotyczył pobocznego wątku sprawy.

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił apelację Łukasza Kaczora, jednego z trzech szefów Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (WGI), i podtrzymał wyrok sądu rejonowego z marca 2015 r. skazujący go na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

— Kasacja mi nie przysługuje, bo dotyczy tylko wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności. Będę prosił sąd o uzasadnienie wyroku i wtedy zastanowię się nad wystąpieniem do prokuratora generalnego lub rzecznika praw obywatelskich o wniesienie kasacji w trybie nadzwyczajnym — mówi Jakub Wende, obrońca Łukasza Kaczora.

Wyrok dotyczy tylko jednego z szefów WGI, bo nie jest decyzją dotyczącą istoty oskarżeń kierowanych pod ich adresem, ale wyłącznie nakłaniania jednego ze świadków do zatajenia prawdy podczas składania zeznań w postępowaniu administracyjnym. Chodziło o klienta, który zainwestował w WGI 3 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane