Kaczyński: Za pół roku nie będzie prawnych możliwości rozwiązania parlamentu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 15:25

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek, że "za sześć miesięcy nie będzie żadnych  prawnych możliwości rozwiązania parlamentu, poza doprowadzeniem do wielotygodniowego kryzysu rządowego". Kaczyński zaznaczył, że kryzys rządowy kompromitowałby siły rządowe.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek, że "za sześć miesięcy nie będzie żadnych  prawnych możliwości rozwiązania parlamentu, poza doprowadzeniem do wielotygodniowego kryzysu rządowego". Kaczyński zaznaczył, że kryzys rządowy kompromitowałby siły rządowe.

W ten sposób Kaczyński odpowiedział podczas konferencji prasowej w Częstochowie na pytanie, czy przyjęcie paktu stabilizacyjnego na sześć miesięcy oznacza, że po tym okresie nastąpią wybory.

"My znajdziemy się w ciągu tych 6 miesięcy w przymusie zawarcia koalicji, będziemy do tej koalicji dążyć od pierwszych tygodni" - zaznaczył Kaczyński. Jak zauważył, "tego nie da się załatwiać w ciągu kilku dni".

Kaczyński dodał, jednym z problemów jest "sprawa niekaralności członków rządu". Prezes PiS zaznaczył, że PiS mówił o tym w rozmowach. Przypomniał, że sprawę tą jasno postawił prezydent Lech Kaczyński mówiąc, że "na taki rząd by się nie zgodził".

"Musimy ten sprzeciw wziąć pod uwagę" - powiedział J. Kaczyński. Podkreślił też, że "są różnice programowe, które wyszły w trakcie prowadzonych rozmów". Wśród nich wymienił, m.in. "kwestię renty socjalnej dla wszystkich".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane