Kanclerz Niemiec zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji

  • PAP
opublikowano: 03-04-2022, 20:52

W związku z ujawnionymi w Buczy okrucieństwami wojsk rosyjskich wobec ukraińskiej ludności cywilnej kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział w niedzielę kolejne sankcje wobec Rosji. Minister obrony Niemiec Chrisitne Lambrecht zaapelowała o rozmowy w gronie UE na temat wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz
Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz
Liesa Johannssen-Koppitz

"W najbliższych dniach podejmiemy decyzję o dalszych działaniach w gronie sojuszników” - powiedział w Berlinie Scholz, cytowany przez portal RND. "Putin i jego poplecznicy odczują konsekwencje" - podkreślił szef rządu, dodając, że Niemcy będą nadal dostarczać Ukrainie broń do obrony przed Rosją.

Również niemiecka minister obrony domagała się w niedzielę wyciągnięcia konsekwencji z wydarzeń w Buczy. "Te obrazy są straszne, wstrząsają nami do głębi i oczywiście musimy teraz odpowiednio na nie zareagować" - powiedziała w telewizji ARD. Wezwała do rozmów w gronie ministrów UE na temat wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane