Karuzela wokół brexitu i kolejne rozczarowujące dane z USA

  • Marek Rogalski
opublikowano: 17-10-2019, 16:35

Teoretycznie nowa umowa rozwodowa została wynegocjowana, ale praktycznie może jej wcale nie być.

W sobotę Izba Gmin będzie nad nią głosować i na razie arytmetyka nie jest korzystna dla premiera Johnsona. Przeciw jest cała opozycja, a także politycy północnoirlandzkiej DUP, co sprawia, że może on liczyć na to, że w kontr-obozie nie uda się utrzymać dyscypliny partyjnej. To jednak za mało i funt po mocnym wyskoku w górę, zaliczył równie silną korektę w dół. Dla GBPUSD rozpiętość dzisiejszych wahań to 1,2988 (maksimum) i 1,2749 (minimum). 

Wykres dzienny GBPUSD

Dzisiaj równie ważnym wątkiem są dane z USA. Po wczorajszym słabym odczycie danych nt. dynamiki sprzedaży detalicznej, dzisiaj pojawiło się kolejne rozczarowanie – produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 0,4 proc. m/m, wobec szacowanej zniżki o 0,1 proc. m/m i po wzroście o 0,8 proc. m/m w sierpniu. To zwiększa szanse na cięcie stóp przez Fed w końcu października. Co na to dolar? Po ruchu z rana (przecena była napędzana spadkiem globalnego ryzyka po wypowiedziach chińskiego ministra ds. handlu, oraz pierwszych informacjach ws. brexitu) widać pewne zawahanie. Inwestorzy analizują, czy w krótkim terminie skupić się na wątku związanym z działaniami Fed, czy też może przekonać się jak kluczowe tematy potoczą się dalej. To wątek chiński (zobaczymy jaka będzie reakcja na dzisiejszą uchwałę Senatu USA ws. Hong-Kongu), brexitowy (głosowanie w sobotę, więc funt pozostanie pod presją), oraz europejski (teoretycznie szanse na negocjacje z USA są i może ostatecznie cła nie będą dotkliwe, ale pytanie jak Trump zareaguje na informacje, że niemiecki rząd dopuścił chiński koncern Huawei do budowy sieci 5G).

Wykres dzienny EURUSD

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu