KGHM: Związki podpisały porozumienie z zarządem ws. podwyżki

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-02-2006, 14:59

Związkowcy Polskiej Miedzi podpisali z zarządem porozumienie w sprawie wynagrodzeń. Zgodzili się na siedmioprocentową podwyżkę wynagrodzeń, o trzy procent mniejszą niż się domagali.

Związkowcy Polskiej Miedzi podpisali z zarządem porozumienie w sprawie wynagrodzeń. Zgodzili się na siedmioprocentową podwyżkę wynagrodzeń, o trzy procent mniejszą niż się domagali.

Do wczoraj zarząd Polskiej Miedzi proponował jedynie trzyprocentową podwyżkę . Dziś zgodził się na siedem procent i dodatkowe podwyżki dla 25 procent załogi w ramach tak zwanych przeszeregowań w grupach zatrudnienia.

Porozumienie podpisał także największy związek zawodowy w KGHM - Pracowników Przemysłu Miedziowego, który jeszcze wczoraj groził referendum strajkowym. Wiceprzewodniczący związku Leszek Hajdacki powiedział, że na razie referendum nie jest odwołane. Związek ma jeszcze inne żądania, między innnymi dotyczące zwiększenia zatrudnienia w kopalniach. Jeżeli i w tej sprawie dojdzie do porozumienia, referendum się nie odbędzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane