Kijów chce zwiększyć współpracę w produkcji ropy naftowej

INTERFAX
opublikowano: 28-08-2007, 10:25

Ukraina musi pogłębić współpracę w dziedzinie produkcji ropy naftowej z wieloma państwami - powiedział ukraiński premier Wiktor Janukowycz.

"Wejście na rynki produkcji ropy naftowej w innych państwach poprzez koncesje i umowy o podziale produkcji jest obiecującym sposobem na zdywersyfikowanie źródeł surowców energetycznych" - powiedział Janukowycz szefom ukraińskich misji dyplomatycznych za granicą.

"W dalszym ciągu znacząco rozszerzana powinna być współpraca z Rosją, krajami Azji Środkowej, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Egiptem, Libią i innymi państwami" - powiedział premier dodając, że realizacja umów o produkcji węglowodorów w Emiratach, Egipcie i Libii wymaga specjalnego nadzoru.

Janukowycz wezwał również do założenia misji handlowo-gospodarczych w ukraińskich ambasadach za granicą, "by podążać za trendami w transporcie i produkcji energii oraz by rozwijać propozycje dotyczące sposobu osiągania przez Ukrainę najważniejszych celów", jak i biorąc pod uwagę aktywne zaangażowanie USA, Rosji i Unii Europejskiej w nowe projekty energetyczne.

Premier podkreślił również, że ukraińscy dyplomaci powinni traktować realizację euroazjatyckich projektów korytarzy transportowych ropy jako "priorytet".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: INTERFAX

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kijów chce zwiększyć współpracę w produkcji ropy naftowej