Kilkanaście tysięcy polskich pielgrzymów wyruszyło do Rzymu samolotami i pociągami

Polska Agencja Prasowa SA
07-04-2005, 14:01

Linie lotnicze sprzedały w ostatnich dniach na loty do Włoch ok. 14 tys. biletów, a pociągami PKP Intercity pojechało w środę do Rzymu 4,6 tys. pielgrzymów - poinformowali w czwartek PAP przewoźnicy.

Linie lotnicze sprzedały w ostatnich dniach na loty do Włoch ok. 14 tys. biletów, a pociągami PKP Intercity pojechało w środę do Rzymu 4,6 tys. pielgrzymów - poinformowali w czwartek PAP przewoźnicy.

    Tanie linie lotnicze Wizz Air sprzedały na loty od niedzieli do soboty, 3-9 kwietnia, z Polski do Rzymu i z powrotem ponad 4 tys. biletów - poinformowano PAP w czwartek w agencji public relations reprezentującej Wizz Air w Polsce.

    Wszystkie samoloty Wizz Air do Rzymu startują z Katowic. Bilet w jedną stronę kosztuje 400 zł, wraz z wszystkimi opłatami.

    Tanie linie lotnicze Centralwings (spółka zależna LOT-u) sprzedały na loty od poniedziałku do niedzieli, 4-10 kwietnia, z Polski do Włoch i z powrotem ponad 2,5 tys. biletów - poinformowała PAP w czwartek rzecznik prasowy przewoźnika Izabela Bogusz.

    Około 2 tys. biletów sprzedano do Rzymu i z powrotem i około 500 do Bolonii i z powrotem. Samoloty Centralwings na te kierunki startują z Warszawy i Krakowa.

    Zgodnie z metodą przyjętą przez te dwie linie lotnicze, w jednym bilecie jest opłacona podróż w jedną stronę, zatem na podróż do Rzymu jednego pasażera, który wykupił bilet z powrotem, potrzebne są dwa bilety.

    Tanie linie lotnicze SkyEurope przewiozą około 1600 podróżnych z Warszawy i Krakowa do Rzymu od niedzieli do piątku. Liczba ta obejmuje tylko przeloty z Polski do Włoch. "Przewoźnik nie może oszacować, którzy z tych pasażerów będą wracali tymi samymi liniami" - powiedział PAP rzecznik prasowy SkyEurope Eryk Kłopotowski. Bilety kosztowały od 59 zł do stukilkunastu euro.

    Jak poinformował rzecznik prasowy PLL LOT Leszek Chorzewski, przewoźnik ten zaoferował 1231 miejsc w samolotach rejsowych z Warszawy do Rzymu w dniach 5-11 kwietnia i 2513 miejsc w samolotach dodatkowych w dniach 5-10 kwietnia. Jak powiedział, wykorzystanie miejsc w tych samolotach było bliskie 100 proc.

    Z sześciu dodatkowych pociągów do Rzymu, zorganizowanych przez PKP Intercity, skorzystało w środę około 4 tys. 600 pasażerów. Dwa z tych pociągów jechały z Krakowa, a cztery z Warszawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kilkanaście tysięcy polskich pielgrzymów wyruszyło do Rzymu samolotami i pociągami