Knauf chciał odkupić spółkę od Buffetta

opublikowano: 26-03-2018, 14:05
aktualizacja: 26-03-2018, 14:06

Knauf złożył ofertę odkupienia producenta materiałów budowlanych USG Corp. z Chicago, kontrolowanego przez Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny słynnego Warrena Buffetta.

Knauf zaproponował 42 USD za akcję USG, co oznaczało 25 proc. premii dla akcjonariuszy spółki i jej wycenę na poziomie 5,9 mld USD. Buffett i jego współpracownicy zaoferowali Knaufowi sprzedaż sześciomiesięcznych opcji kupna akcji USG po 2 USD za sztukę, wykonywalną jedynie gdyby złożył ofertę kupna wszystkich papierów spółki należących do Berkshire.Spółka Buffetta ma 27,65 proc. akcji USG. Knauf nie odpowiedział na tą propozycję.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett YouTube

W 2008 roku, kiedy doszło do załamania amerykańskiego rynku nieruchomości, Buffett wraz z Fairfax Financial Holdings zdecydowali się kupić 400 mln USD długu USG. Obligacje dawały 10 proc. odsetek. W 2014 roku doszło do ich zamiany na akcje zwykłe.

Gebr. Knauf KG, to działająca od lat 30. ubiegłego wieku spółka rodzinna, specjalizująca się w produkcji m.in. tynków, gładzi i mas szpachlowych, a także płyt gipsowo-kartonowych i klejów. Spółka zatrudnia 27,5 tys. ludzi i w 2016 roku miała 6,5 mld EUR sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu