KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Best dot. emisji obligacji

ISBNews
opublikowano: 09-06-2015, 20:08

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny podstawowy Best dotyczący realizowanego przez spółkę programu emisji obligacji. Na podstawie dokumentu Best może przeprowadzić publiczne oferty obligacji o łącznej wartości nominalnej do 150 mln zł, podała spółka.

 

Zatwierdzony prospekt dotyczy publicznego programu emisji obligacji uruchomionego przez Best w 2014 r. o maksymalnej łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł. W ramach tego programu spółka przeprowadziła dotychczas cztery publiczne oferty obligacji (serii K1, K2, K3 i K4) o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł.

Na podstawie zaktualizowanego prospektu podstawowego, Best może dokonać emisji obligacji o łącznej wartości do 150 mln zł. Będą one emitowane w kilku seriach – szczegółowe parametry każdej serii zostaną ustalone w odrębnych uchwałach zarządu.

"Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią, środki pozyskane z emisji obligacji przeznaczymy na dalszy rozwój i zwiększanie skali działalności Grupy Best, przede wszystkim na nowe inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych oraz na potencjalne akwizycje" - powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka chce być beneficjentem obserwowanej wzmożonej podaży wierzytelności bankowych i uczestniczy we wszystkich istotnych postępowaniach przetargowych organizowanych przez banki.

"Jesteśmy przygotowani do tego, aby sfinansować zakup nawet największych portfeli wierzytelności wystawianych na sprzedaż. Biorąc pod uwagę niski wskaźnik zadłużenia grupy Best na tle konkurentów, emisje obligacji pozostają preferowanym i najbardziej efektywnym źródłem finansowania. W przyszłości, w razie potrzeby, możemy także sięgnąć po kapitał akcyjny" – dodał prezes Best.

Best jest aktywnym emitentem na rynku obligacji korporacyjnych od 2011 r. Spółka oraz fundusze zarządzane przez Best TFI przeprowadziły dotychczas emisje obligacji o łącznej wartości nominalnej ponad 0,5 mld zł, z czego połowa została już wykupiona.

Spółka planuje wprowadzenie oferowanych obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

Oferującymi obligacje Best w ramach programu są: mBank i Dom Maklerski mBanku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu