Kobaltowa gorączka w Australii nabrała jeszcze większej temperatury

opublikowano: 15-12-2017, 11:38
aktualizacja: 15-12-2017, 11:38

W Australii, gdzie znajdują się drugie na świecie pod względem wielkości złoża kobaltu, trwa gorączka napędzana rosnącym popytem na metal wykorzystywany w akumulatorach elektrycznych samochodów, donosi Reuters.

Zainteresowanie Australią nie dziwi, bo największe złoża kobaltu znajdują się w Demokratycznej Republice Kongo, gdzie warunki działalności są dużo trudniejsze, a nawet 20 proc. wydobycia odbywa się prymitywnymi metodami z wykorzystaniem kobiet i dzieci, o czym alarmuje Amnesty International. 

- Rozmawiamy z 10. firmami produkującymi akumulatory – powiedział Reutersowi Benjamin Bell, dyrektor zarządzający Australian Mines.

Ujawnił, że to firmy z Niemiec, Japonii, Chin i Korei Południowej, które są zainteresowane metalami z projektu Sconi. Szacuje się, że po uruchomieniu w 2019 roku roczna produkcja sięgnie tam 2,5 tys. ton kobaltu i 17,5 tys. ton niklu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / Kobaltowa gorączka w Australii nabrała jeszcze większej temperatury