Czytasz dzięki

Kobiety boją się utraty pracy

opublikowano: 03-06-2020, 22:00

Prawie 12 proc. kobiet już straciło pracę podczas pandemii, a 10 proc. nie wie, czy nie nastąpi to w najbliższej przyszłości — wynika z najnowszego raportu Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Przy tym aż jedna trzecia pracowników płci pięknej na obowiązki zawodowe poświęca teraz nawet 11 godzin dziennie, często łącząc je z opieką nad rodziną. Wyniki badania pokazują, że Polki boją się utraty pracy, godzą się na mniejsze zarobki i przyznają, że nawet w trakcie urlopu były albo są zmuszane do wykonywania zawodowych obowiązków. Mimo że kobiety boją się o utratę pracy i swoją przyszłość finansową, to nie zamierzają spocząć na laurach, a sytuację związaną z koronawirusem traktują przejściowo. Prawie 65 proc. ankietowanych wierzy w swój rozwój zawodowy.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane