Kolanovic: przeceną jest dobrą okazją do zakupów

opublikowano: 06-02-2018, 07:43
aktualizacja: 06-02-2018, 07:45

Poniedziałkowa przecena akcji to dobra okazja aby je kupować, przekonuje Marko Kolanovic, szef strategii algorytmicznej i na rynku derywatów w JP Morgan.

- Po gwałtownych przecenach, jak ta z poniedziałku, często następują odbicia rynku kiedy płynność jest wyczerpana przez programowaną sprzedaż – powiedział Kolanovic. – Kiedy wskaźnik cena/zysk na przyszły rok dla S&P500 spadł teraz poniżej 16, oczekiwany jest dalszy pozytywny wpływ reformy podatków i stabilizacja rentowności obligacji uważamy, że przecena jest okazją do zakupów – dodał.

Rentowność obligacji 10-letnich USA, która dochodziła w ostatnich dniach do 2,88 proc., spadła do 2,7 proc., bo papiery skarbowe w momencie spadków na rynkach akcji stały się „bezpieczną przystanią” dla inwestorów.

- Zwracany uwagę na dużą rozbieżność między silnymi fundamentami rynku i zmianami cen akcji w ostatnich kilku dniach – powiedział Kolanovic. – Duży spadek rynku przez kilka ostatnich sesji prawdopodobnie przyciągnie inwestorów opierających strategię na czynnikach fundamentalnych, a może także skłonić fundusze emerytalne do zmiany wag w portfelach – dodał.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu