Kolanovic: sezon wyników poprawi sytuację na Wall Street, ale zawirowania pozostaną

opublikowano: 03-04-2018, 15:40
aktualizacja: 03-04-2018, 15:41

Marko Kolanovic, szef strategii ilościowej i rynku pochodnych w JPMorgan Chase uważa, że silny sezon wyników kwartalnych z satysfakcjonującym poziomem zysków powinien wzmocnić rynek giełdowy w USA, ale nie można wykluczyć dalszych zawirowań.

Płynność była dużym problemem w trakcie załamania na rynku na początku lutego i od tego czasu tak naprawdę nie wyzdrowiał on - powiedział Kolanovic odnosząc się do najgorszej wyprzedaży w ramach indeksu S&P500 od sierpnia 2015 r. 

Kupujący nadal mogą być nękani, ponieważ inwestorzy zmagają się z obawami, począwszy od globalnej wojny handlowej po presję na Facebooka.

Wiele z tych obaw jest prawdopodobnie przesadzonych - odzwierciedla psychologię strachu spowodowaną niestabilnością rynku – uważa strateg. Jedynym prawdziwym problemem jest teraz niska płynność i niestabilność rynku - dodaje. W jego opinii, płynność powinna poprawić się, gdy spadnie indeks zmienności Cboe

Problem w tym, że na razie wskaźnik nie wykazuje odznak osłabienia: wzrósł o 3,65 punktu w poniedziałek, podczas gdy indeks S&P 500 spadł o 2,2 proc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu