Kolejna giełda kryptowalut przenosi się na Maltę

opublikowano: 12-04-2018, 11:57
aktualizacja: 12-04-2018, 11:59

Malta, maleńkie wyspiarskie państwo pośrodku Morza Śródziemnego, szybko staje się hubem dla największych na świecie giełd kryptowalut.

OKEX Technology Co., firma której platforma walut wirtualnych zajmuje czwarte miejsce pod względem wartości handlowej na Coinmarketcap.com, "zdecydowała się uczynić Maltę fundamentem" – napisała w czwartek na swojej stronie internetowej firma z Hongkongu. 

Malta, port w Valletta
Zobacz więcej

Malta, port w Valletta fot. Bloomberg

Jest to już co najmniej druga duża giełda kryptowalut, która zdecydowała się związać z Maltą. W marcu o planach otworzenia swojego biura na Malcie informował Binance, największa na świecie pod względem obrotów platforma handlu  walutami wirtualnymi.

Malta stara się zbudować cyfrową gospodarkę i pozycjonować się jako "naturalne miejsce docelowe" dla przedsiębiorstw z obszaru najnowocześniejszych technologii. Przyjazne podejście do firm kryptowalutowych kontrastuje z ograniczeniami regulacyjnymi w wielu innych krajach od Stanów Zjednoczonych po Indie. 

Nawet przyjazna dla wirtualnych walut Japonia ostatnimi czasy podjęła działania regulacyjne i zabezpieczające, gdy jedna z giełd straciła około 500 mln USD aktywów klientów w wyniku ataku hakerów.

Według szacunków Coinmarketcap.com, wartość obrotu kryptowalutami na platformie OKEx w ciągu minionych 24 godzin wynosiła około 1,1 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu