Komentarz Jacka Zalewskiego: Rozwija się hodowla funduszy celowych

Jacek Zalewski
opublikowano: 19-11-2009, 07:16

Koalicja pcha ustawę antyhazardową jak czołg przez opozycyjne zasieki. Czuwający nad nią wiceminister finansów Jacek Kapica uważa projekt za tak doskonały, że najchętniej widziałby przyjęcie go bez jakiejkolwiek poprawki przez Sejm, a potem przez Senat.

Plan jest taki, by po dzisiejszych wieczornych głosowaniach marszałek Bronisław Komorowski mógł zameldować wykonanie zadania premierowi Donaldowi Tuskowi, przebywającemu w Brukseli na pilnym szczycie Rady Europejskiej.

Wczytanie się w niektóre zapisy tej ustawy może szokować. Między innymi tworzy ona… kolejne państwowe fundusze celowe! Nazywają się szczytnie: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, Fundusz Promocji Kultury oraz Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Wszystkie analizy stanu finansów publicznych w Polsce podkreślają wielką szkodliwość wszelkich agencji oraz funduszy celowych. Tymczasem liberalny rząd wszczepia i tak choremu organizmowi trzy kolejne nowotwory.

Ustawa ma uświetnić obchody dwulecia rządu, których nie może zakłócać żadna rysa. Dlatego pracodawcy nie doczekają się na tym posiedzeniu Sejmu głosowania nad stanowiskiem Senatu, który 22 października odrzucił nowelizację ustawy o PIT. Realizując pomysł obwieszczony osobiście przez premiera, ta bezsensowna ustawa przerzucała na pracodawców składanie do skarbówki rocznych zeznań PIT pracowników. Senat nadał sygnał, że od czasu do czasu umie się zdobyć na rozsądne myślenie. Jego stanowisko obecnie poparła sejmowa komisja finansów, brakuje tylko finalnego głosowania…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komentarz Jacka Zalewskiego: Rozwija się hodowla funduszy celowych