Komornik zajął należące do Optimusa akcje Optibox o wartości 2,32 mln zł

ISB
opublikowano: 16-01-2008, 10:19

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w  Białymstoku zajął 54,64 tys. akcji spółki Optibox o wartości 2,32 mln zł, poinformował Optimus (spółka matka Optibox) w komunikacie.

Zajęcie akcji Optibox jest efektem rozpoczęcia egzekucji z praw majątkowych na wniosek wierzyciela Syndyka Masy Upadłości Optimus Enterprise SA w upadłości z siedzibą w Warszawie.

O postępowaniu egzekucyjnym wobec Optimusa na rzecz syndyka masy upadłości Optimus Enterprise, spółka informowała już w komunikacie z 9 stycznia.

Optimus informował wówczas, że nie kwestionuje zasadności tej wierzytelności i zamierza spłacić zobowiązanie po pozyskaniu środków finansowych. Optimus Enterprise był spółką zależną giełdowego Optimus SA i zajmował się działalnością integracyjną, jego upadłość ogłoszono w 2003 roku.

Grupa Optimus miała narastająco w I-III kw. 2007 roku 10,93 mln zł straty wobec 9,34 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 85,67 mln zł wobec 118,75 mln zł. Spółka planuje przeprowadzić w I kw. emisję akcji, dzięki której uzyska środki na spłaty wierzytelności i dalszy rozwój. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane