Konkurencja nie daruje TV Puls i KRRiT

DI, "GW" (Vadim Makarenko)
opublikowano: 09-02-2008, 11:37

Zawrzało wokół TV Puls. Nadawca zmienił koncesję i dostał nowe częstotliwości. Budzi to sprzeciw konkurencji. TVN szykuje się do batalii sądowej.

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji przyjęła wniosek TV Puls i zmieniła stacji koncesję z religijnej na komercyjną. Dodatkowo zezwoliła przerywać program informacyjny reklamami. Nadawca dostał także cztery z pięciu wolnych częstotliwości.

Dotychczasowa sieć jego naziemnych nadajników obejmowała jedynie 16 proc. Polski, znacznie w tyle za TVN czy TV 4. Po decyzji KRRiT pokrycie to wzrośnie do ponad 30 proc.

Zmiany na rynku medialnym krytykuje TVN.  Stacja należąca do Grupy ITI uważa, że zgodnie z warunkami konkursu o nowe nadajniki mogli się starać tylko nadawcy mający koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym. Dopóki nie zmieniono koncesji, TV Puls miał – i nadal powinien mieć – jedynie koncesję na program religijny.

TVN zwróciła się do Rady i prokuratora generalnego o jej unieważnienie - donosi "Gazeta Wyborcza".
 
Od 2006 r. głównym inwestorem TV Puls jest australijski potentat medialny Rupert Murdoch. W jego stajni są tak znane marki jak np. 20th Century Fox, dziennik "The Times" oraz portal społecznościowy MySpace.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "GW" (Vadim Makarenko)

Polecane