Kontrakt na Dow Jones spada o 250 pkt.

opublikowano: 02-02-2018, 13:50
aktualizacja: 02-02-2018, 13:51

Źle to wróży piątkowej sesji na Wall Street. Kontrakt na średnią Dow Jones spada o ponad 250 pkt. z powodu wzrostu rentowności obligacji, a także przed publikacją danych z rynku pracy, informuje Reuters.

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich USA przekroczyła 2,8 proc. i jest najwyżej od pierwszych miesięcy 2014 roku. Wzrost rentowności oznacza większy koszt finansowania dla firm, a także zwiększa atrakcyjność papierów dłużnych dla inwestorów.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Rentowności rosną w reakcji na „jastrzębie” sygnały z banków centralnych, odbieranych jako zapowiedź szybszego wzrostu stóp. W USA oczekiwane są trzy podwyżki w tym roku, ale jeśli dane makro okażą się lepsze od oczekiwań, mogą być nawet cztery. W piątek Departament Pracy opublikuje raport o liczbie miejsc stworzonych przez gospodarkę w styczniu. Oczekiwane jest 180 tys. Stopa bezrobocia ma wynieść 4,1 proc.

Na 2,5 godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones spadał o 0,9 proc., na S&P500 o 0,7 proc., a na Nasdaq o 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu