Czytasz dzięki

Kontrakty sygnalizują kolejną falę paniki na Wall Street

opublikowano: 12-03-2020, 13:40

Odnosząc się do zachowania kontraktów terminowych na indeksy można zakładać kolejne poważne spadki na rynku kasowym Wall Street. W handlu futures już został uruchomiony tzw. bezpiecznik, kiedy wycena indeksów przekroczyła dopuszczalny limit 5 proc.

Skala strat została nawet pogłębiona po prezentacji – jakby nie patrzeć ciągle optymistycznych - danych makro. Inflacja PPI spadła w lutym najmocniej od pięciu lat, zaś liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła i znajduje się blisko 50-letniego minimum.

Atak podaży zintensyfikowany został po tym, jak prezydent Donald Trump zapowiedział 30 dniowego okresu zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych podróżujących z Europy, co pogrzało obawy o recesję światowej gospodarki. 

Ciągle niejasne są ewentualne dalsze programy wsparcia dla amerykańskiej gospodarki, na co inwestorzy reagują bardzo nerwowo. 

Działalność gospodarcza zahamuje na całym świecie, a giełdy na całym świecie są w fazie upadku, ponieważ rozprzestrzenianie się tego śmiertelnego wirusa pandemii może spowolnić globalną gospodarkę  - powiedział Chris Rupkey, główny ekonomista finansowy w MUFG Union Bank. Radzi on inwestorom trzymać się przez jakiś czas w bezpiecznej odległości od giełd, które stały się bardzo niebezpiecznym miejscem.

Na około godzinę przed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym kontrakty ne indeks DJ IA spadały o 5,7 proc. Na wskaźnik S&P500 zniżkowały o 6,35 proc. zaś na Nasdaq o 6,2 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy