Korea Południowa będzie walczyć z kryptowalutową ucieczką od podatków

opublikowano: 26-07-2021, 09:35

Południowokoreańskie Ministerstwo Finansów ogłosiło zaostrzenie walki z unikaniem podatków przez inwestorów z rynku kruptowalut oraz najwięcej zarabiających, donosi Reuters.

Ministerstwo tłumaczy, że budżet potrzebuje pieniędzy na pokrycie zwiększonych kosztów opieki zdrowotnej. Dlatego rząd zaproponuje zmiany w prawie podatkowym pozwalające m.in. na konfiskatę od przyszłego roku kryptowalut przechowywanych w cyfrowych portfelach przez osoby unikające płacenia podatków. Obecne prawo pozwala jedynie na zajmowanie na poczet zaległości podatkowych kryptowalut znajdujących się na rachunku giełdowym.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Przedstawione w poniedziałek propozycje to jeden z elementów dokonywanego raz do roku przeglądu systemu podatkowego. Przewidywane wszystkie zmiany mają spowodować spadek wpływów podatkowych o co najmniej 1,5 bln wonów do 2026 roku, bo ulgi podatkowe dla działalności badawczo-rozwojowej w branży półprzewodników, akumulatorów i farmacji mają być większe niż dodatkowe wpływy spodziewane z większej skrupulatności w ściąganiu podatków od najlepiej zarabiających oraz unikających płacenia podatków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane