Czytasz dzięki

Korea Południowa: byli pracownicy przymusowi chcą przymusowej sprzedaży aktywów Mitsubishi

opublikowano: 16-07-2019, 10:33

Koreańczycy zmuszeni w przeszłości do pracy przymusowej na rzecz japońskiego okupanta domagają się przymusowej sprzedaży aktywów Mitsubishi Heavy Industries w celu uzyskania zasądzonych odszkodowań, informuje Reuters.

To kolejny rozdział konfliktu dotyczącego rekompensaty dla koreańskich pracowników przymusowych w okresie japońskiej okupacji Półwyspu Koreańskiego w latach 1910-1945. Reuters przypomina, że w ubiegłym roku Sąd Najwyższy Korei Południowej nakazał japońskiemu koncernowi Mitsubishi Heavy Industries wypłatę rekompensat byłym 10 pracownikom przymusowym. Strona japońska odrzuciła te roszczenia twierdząc, że sprawa odszkodowań została już uregulowana traktatem z 1965 roku.

Obecnie prawnicy reprezentujący byłych pracowników przymusowych wystąpili o przymusową sprzedaż aktywów Mitsubishi Heavy Industries w Korei Południowej. Argumentują, że spółka nie dotrzymała terminu wyznaczonego na rozpoczęcie rozmów o wypłacie przyznanych przez sąd odszkodowań.

- Dla powodów, którzy mają ponad 90 lat, realizacja ustalonego przez sąd wyroku nie może być dłużej opóźniana – głosi pismo prawników, w którym skarżą się, że przez sześć miesięcy Mitsubishi nie zrobiło nic, aby odnieść się do wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane