Czytasz dzięki

Korea Południowa prosi Chiny o przywrócenie produkcji części aut

opublikowano: 07-02-2020, 08:01

Rząd Korei Południowej poprosił lokalne władze w Chinach o pomoc w przywróceniu produkcji w fabrykach dostarczających części dla południowokoreańskich producentów aut, donosi Reuters.

Niedawno Hyundai Motor został zmuszony do wstrzymania produkcji w Korei Południowej z powodu braku dostaw części z Chin spowodowanego restrykcjami wprowadzonymi tam z powodu epidemii nowego koronawirusa. Z tego samego powodu musiano zatrzymać niektóre linie produkcyjne w Hyundai Mobis i Kumho Tire.

Rosną obawy, że nawet po otwarciu fabryk w Chinach w najbliższych dniach może pojawić się w nich mało pracowników. W zatrudniającej ok. 10 tys. ludzi fabryce w Qingdao, dostarczającej części do Korei Południowej, do pracy wróciło po przerwie tylko ok. 15 proc. zatrudnionych.

Hyundai Motor zaoferował chińskim dostawcom pomoc w dezynfekcji fabryk, instalacji kamer termowizyjnych, termometrach i środkach czystości.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane