Kotecki z RPP uważa, że stopy już nie wzrosną w Polsce w tym roku

opublikowano: 25-01-2023, 13:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ludwik Kotecki z Rady Polityki Pieniężnej nie wierzy, że zdecyduje się ona na podwyższenie stóp procentowych w tym roku, informuje Reuters powołując się na gazeta.pl.

Kotecki powiedział, że choć widzi przestrzeń dla niewielkiej podwyżki stóp, to „prawdopodobnie tak się nie stanie”. Wyraził także nadzieję, że „nikt nie wyjdzie z pomysłem obniżki stóp”. Kotecki nie spodziewa się recesji polskiej gospodarki w tym roku.

W niedawnej rozmowie z Reutersem Kotecki mówił, że utrzymująca się wysoka inflacja nie pozostawia przestrzeni do obniżki stóp w Polsce w tym roku. Wcześniej prezes NBP Adam Glapiński wyraził nadzieję, że może ona nastąpić w tym roku. Według Koteckiego, w 2023 roku inflacja wyniesie średnio ok. 14 proc. Spodziewa się jej szczytu w lutym, kiedy może dojść do 20 proc. Na koniec roku może wynosić 11-13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane