Kozienice - kontynuacja rokowań, ZE Dolna Odra - uzupełnienia ofert

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-10-2005, 17:51

Ministerstwo Skarbu poinformowało w środę, że będzie kontynuować rokowania z wszystkimi sześcioma potencjalnymi inwestorami dla Elektrowni Kozienice, oraz że otrzymał uzupełnione oferty dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Ministerstwo Skarbu poinformowało w środę, że będzie kontynuować rokowania z wszystkimi sześcioma potencjalnymi inwestorami dla Elektrowni Kozienice, oraz że otrzymał uzupełnione oferty dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

    Potencjalni inwestorzy, z którymi resort prowadzi rokowania w sprawie Elektrowni Kozienice, to: CEZ a.s., Endesa Europa S.L., Enea S.A.,  Iberdrola S.A.,  PCC AG i Vattenfall AB.

    Zaproszenie do rokowań opublikowano 1 marca 2005. W kwietniu inwestorzy przedstawili 11 ofert, z których wybrano sześć.

    Elektrownia Kozienice ma pozyskać inwestora branżowego, a część akcji ma trafić na GPW. Ofertę publiczną planowano na listopad.

    Resort skarbu poinformował też, że w środę wpłynęły uzupełnienia do ofert wiążących w procesie prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra (ZEDO), złożone przez Elektrownia Połaniec S.A. - Grupa Electrabel, Endesa Europa S.L. i Enel S.p.A.

    Resort skarbu chce sprzedać co najmniej 10 procent akcji ZEDO. Spółka zajmuje się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej, jest największym producentem energii elektrycznej na Pomorzu Zachodnim.

    Na początku października minister skarbu Jacek Socha mówił dziennikarzom, że ZEDO będzie gotowy do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia. Jego zdaniem, sprzedaż ZEDO pozwoli na realizacje planowanych na ten rok dochodów z prywatyzacji, ale dodał, że prywatyzację ZEDO będzie realizował nowy minister.

    Prywatyzacji firmy sprzeciwiali się związkowcy, którzy obawiają się redukcji zatrudnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane