„Król obligacji” ma swojego faworyta na szefa Fed

opublikowano: 04-10-2017, 10:42
aktualizacja: 04-10-2017, 10:44

Znany inwestor Jeffrey Gundlach, nazywany przez niektórych „królem obligacji”, wskazał swojego faworyta w wyścigu do stanowiska szefa Banku Rezerwy Federalnej.

- Mam bardzo odbiegający od konsensusu pogląd. Myślę, że to będzie Neel Kashkari – powiedział Gundlach, szef DoubleLine Capital. – On jest gościem z największą skłonnością do taniego pieniądza, który jest dziś w systemie Rezerwy Federalnej i dlatego może wygrać – dodał.

Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.

Kashkari, który jest szefem Fed w Minneapolis przekonywał w poniedziałek, że bank centralny popełnia błąd podwyższając nadal stopy procentowe. Gundlach uważa, że takie stanowisko pomoże mu zdobyć stanowiska szefa Fed.

Kadencja Janet Yellen, obecnej szefowej Fed, kończy się w lutym. Nie brak głosów, że może utrzymać to stanowisko. Gundlach nie wierzy, że tak się stanie.

 - Myślę, że nie ma szansy, aby chciała nadal być szefową, a także, że prezydent tego chce – powiedział.

Gundlach uważa, że Trump potrzebuje w Fed kogoś, kto będzie utrzymywał niskie stopy procentowe, co pozwoliłoby mu utrzymać poparcie wyborców.

- Silniejszy dolar nie jest dobry dla realizacji tych planów – podkreślił Gundlach.

Jego zdaniem, faworyt Wall Street, Kevin Warsh, nie ma większych szans. Podobnie jak Gary Cohn, główny doradca ekonomiczny prezydenta, bo wcześniej był członkiem władz Goldman Sachs.

Gundlach, który przyznaje, że „jest jedynym człowiekiem na Ziemi”, który wierzy w wybór Kashkariego, ostrzega iż następny rok będzie trudny „na rynkach wyższego ryzyka”, jak akcje. Powodem ma być to, że banki centralne na świecie zauważyły iż zbyt długie utrzymywanie sztucznie niskich stóp było błędem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu