„Król obligacji” ostrzega inwestorów

opublikowano: 30-01-2018, 12:54
aktualizacja: 30-01-2018, 12:56

Jeff Gundlach, szef DoubleLine Capital nazywany przez niektórych „królem obligacji” ostrzegł inwestorów, aby nie bagatelizowali „niebezpiecznego koktajlu” rosnących stóp procentowych i słabnącego dolara.

Wyświetl galerię [1/2]

Jeffrey Gundlach, fot. Bloomberg

Gundlach napisał, że dostrzega „wszechobecny nastrój manii” i doradził traderom, aby „uważnie zarządzali ryzykiem”. „Król obligacji”, który dorobił się na rynku ogromnego majątku, dołączył do chóru prominentnych inwestorów, którzy ostrzegają, że wieloletnie działania stymulacyjne banków centralnych spowodowały wzrost cen aktywów do poziomów nie dających się utrzymać w dłuższym czasie. Gundlach wcześniej w styczniu prognozował, że S&P500 będzie miał ujemny zwrot w tym roku. Przestrzegał także inwestorów przed kryptowalutami, a także krótkoterminową spekulacją na rynkach wschodzących. W tym roku Gundlach stawia na surowce, które zwykle szybko drożeją w późnej fazie cyklu gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Król obligacji” ostrzega inwestorów