Kryptowaluta stworzona dla żartu ma 1 mld USD kapitalizacji

opublikowano: 05-01-2018, 10:52
aktualizacja: 05-01-2018, 10:54

Dogecoin, kryptowaluta stworzona w 2013 roku, osiągnęła właśnie ponad 1 mld USD kapitalizacji, co jednak nie cieszy jej twórcy, pisze Coindesk.

Dogecoin był niemal zapomniany do maja ubiegłego roku. Potem, na fali rosnącej popularności kryptowalut zainteresowanie nim zaczęło rosnąć. Przez ostatni miesiąc cena dogecoina wzrosła o ponad 400 proc., a kapitalizacja tej kryptowaluty przekroczyła 1 mld USD, wynika z danych CoinMarketCap. Przez ostatnią dobę obrót dogecoinem przekroczył 101 mln USD, pisze Coindesk, ale twórca tego wirtualnego pieniądza uważa, że to może być dowód aberracji rynku.

- Myślę, że to generalnie mówi wiele o stanie kryptowalut kiedy wirtualny pieniądz oznaczony psem, który nie miał aktualizacji oprogramowania przez ponad dwa lata, ma miliard dolarów kapitalizacji – powiedział Jackson Palmer, twórca dogecoina, który przestał się nim zajmować w 2015 roku.

Zwrócił uwagę, że to iż najwięcej mówi się o potencjale inwestycyjnym kryptowalut martwi, bo pokazuje jak bardzo uwaga odsunęła się od leżącej u ich podstaw technologii i celu, któremu miały służyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane