Kujawy i Pomorze: 11 mln zł na inwestycje w oczyszczalnie

opublikowano: 14-11-2019, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu, którzy inwestują w budowę oczyszczalni ścieków, będą mogli ubiegać się o dotacje na ten cel.

Wsparcie pochodzi z działania 4.3 „Rozwój infrastruktury wodno-ściekowej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do podziału między wnioskodawców jest ponad 11 mln zł. O granty będą mogły starać się nie tylko firmy, ale również samorządy i ich stowarzyszenia. Dotacje pokryją koszty budowy lub modernizacji sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków. Ponadto beneficjenci będą mogli przeznaczyć wsparcie na inwestycje w specjalistyczne instalacje do prowadzenia procesów odzysku lub unieszkodliwiania osadów ściekowych.

Dotacje sfinansują też projekty związane z budową inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowymi, laboratoriów i zakupem aparatury kontrolno-pomiarowej. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czerwiec 2020 r.

WAŻNA DATA

16.12 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nabór zakończy się 10 stycznia 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.mojregion.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy