Kwartalny wzrost PKB Korei Południowej niższy niż oczekiwano

opublikowano: 24-10-2019, 06:25

Dynamika gospodarki Korei Południowej w trzecim kwartale sygnalizuje, że tempo jej wzrostu w cały roku może być najniższe od kryzysu finansowego.

PKB Korei Południowej wzrósł w trzecim kwartale o 0,4 proc. w porównaniu z czwartym. Oczekiwano 0,5 proc. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 2 proc. i okazał się zgodny z oczekiwaniami.

Ekonomiści zwracają uwagę, że południowokoreańska gospodarka musiałaby mocno przyspieszyć w czwartym kwartale, aby utrzymać w tym roku tempo wzrostu powyżej 2 proc. Cho Yong-gu, strateg z Shinyoung Securities uważa, że prawdopodobnie w 2019 roku wzrost gospodarczy sięgnie 1,8 proc. Powodem wolniejszego tempa wzrostu jest wojna handlowa USA z Chinami. Niedawno szef banku centralnego Korei Południowej mówił, że spowodowała ona obniżenie tegorocznego tempa wzrostu gospodarczego o 0,4 pkt. procentowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu