Kwaśniewski o skutkach francuskiego "nie" dla konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-04-2005, 20:57

"Nie" Francuzów dla unijnej konstytucji w referendum 29 maja mogłoby postawić pod znakiem zapytania przeprowadzenie referendum w Polsce - powiedział w sobotę prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla radiostacji "Deutsche Welle".

"Nie" Francuzów dla unijnej konstytucji w referendum 29 maja mogłoby postawić pod znakiem zapytania przeprowadzenie referendum w Polsce - powiedział w sobotę prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla radiostacji "Deutsche Welle".

    "Gdyby Francuzi odrzucili konstytucję, spowodowałoby to komplikacje. Sądzę, że również postawiłoby pod znakiem zapytania referendum w Polsce" - oświadczył Kwaśniewski.

    Zdaniem prezydenta, odrzucenie przez Francuzów unijnej konstytucji nie miałoby wpływu na wynik polskiego referendum, ale na jego sens. "Powstałaby całkiem nowa sytuacja" - dodał.

  "+Dla Polski to, co dzieje się we Francji, jest znacznie ważniejsze+ (niż brak odniesienia do Boga w konstytucji UE)" - relacjonuje AFP wypowiedź prezydenta. Zwrócił on uwagę, że "jeśli ktoś nadał konstytucji formę zgodną z własnymi ideami, to właśnie była to Francja. Konstytucja jest taka, jakiej chciała Francja" - podkreślił Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane