LafargeHolcim zadowolony z poprawy w Afryce

opublikowano: 09-04-2018, 15:40
aktualizacja: 09-04-2018, 15:43

LafargeHolcim, światowy lider w produkcji cementu odnotowuje w tym roku poprawę marż zysku w swojej afrykańskiej jednostce.

W dużej mierze zawdzięcza to ożywieniu gospodarek Nigerii i RPA po okresie załamania, co wpłynęło na podniesienie wartości środków przeznaczonych przez koncern na inwestycje. W ten sposób spożytkowane zostały choćby środki o wartości 131 mld nairi (364 USD) pochodzące z emisji praw do akcji.

Zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacji i marży amortyzacyjnej wzrośnie powyżej 35 proc., napisał w komunikacie Lafarge Africa z siedzibą w Lagos w Nigerii. 

Według dyrektora generalnego Michela Puchercos, firma pracuje nad obniżeniem kosztów energii i transportu w ramach planu naprawczego.

Wcześniej Lafarge Africa informował, że sprzedaż w 2017 roku wzrosła o 36 proc. do 299 mld naira, a EBITDA prawie się podwoiła. 

Firma dostrzega poprawę popytu na cement w Nigerii, podczas gdy w RPA koncentruje się na kontroli kosztów.

LafargeHolcim zwiększył swój udział w Lafarge Africa do 76 proc. z 71 proc. poprzednio.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu