Lartiq TFI złożyło pozew przeciw akcjonariuszom spółki z GPW

opublikowano: 16-07-2019, 07:43

Lartiq TFI (dawny Trigon) złożyło pozew o zapłatę 17,5 mln zł plus odsetki przez podmioty - wiodących akcjonariuszy spółki Global Cosmed.

Pod koniec ubiegłego roku TFI zażądało przymusowego wykupu akcji po cenie wyższej niż ówczesna rynkowa, ponieważ uważało, że akcjonariusze są do tego zobowiązani ze względu na przekroczenie progu 90 proc. akcji. Więcej...

Ryszard Czerwiński, prezes Lartiq TFI
Zobacz więcej

Ryszard Czerwiński, prezes Lartiq TFI Piotr Waniorek, Forum

Pozew obejmuje następujące podmioty; Andreas Mielimonka, Magdalena Mielimonka, Blackwire Ventures sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, Mielimonka Holding sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, Natis Invest sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu.

"Zgodnie z przedstawionym przez Blackwire Ventures sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu stanowiskiem co do otrzymanego pozwu, roszczenia nim objęte są bezzasadne i spółka będzie wnosiła o oddalenie pozwu w całości" - podał Global Cosmed.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu