Czytasz dzięki

"Le Monde": Słaba UE w sporze z Chinami o tekstylia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-09-2005, 12:02

Francuska gazeta popołudniowa "Le Monde" komentuje w czwartek podpisaną w poniedziałek umowę UE-Chiny w sprawie importu chińskich tekstyliów do krajów Unii:

Francuska gazeta popołudniowa "Le Monde" komentuje w czwartek podpisaną w poniedziałek umowę UE-Chiny w sprawie importu chińskich tekstyliów do krajów Unii:

    "Wskutek nowego porozumienia, import tekstyliów z Chin do Europy wzrośnie o 50 proc. Doprowadziło to do protestów przeciwników konstytucji UE, którzy opowiadają się przeciwko brukselskiemu +wolnemu handlowi+. To fiasko daje powody do niepokoju.

    Zmienny kurs Unii Europejskiej ujawnia jej słabości wobec tak mocnego i niezłomnego partnera handlowego jak Chiny. Ta +przegrana wojna biustonoszowa+ - jak ochrzciła ją prasa brytyjska -  ukazuje, że Europa po +nie+ wobec konstytucji UE jest rozbita, bez władzy centralnej i stanowi odsłonięte pole rozgrywek grup lobbystów, którzy ciągną ją w różne strony".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane