Legnicka SSE ma już 6,5 tys. zatrudnionych i inwestycje w wys. 2,7 mld zł

Polska Agencja Prasowa SA
05-11-2005, 14:44

Nakłady inwestycyjne przekraczające 2,7 mld zł oraz 6,5 tysiąca nowych miejsc pracy osiągnęła już Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. "Szacujemy, że do końca roku liczba zatrudnionych tu osób przekroczy 7 tysięcy" -  poinformował w sobotę PAP Ryszard Gibuła prezes LSSE.

Nakłady inwestycyjne przekraczające 2,7 mld zł oraz 6,5 tysiąca nowych miejsc pracy osiągnęła już Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. "Szacujemy, że do końca roku liczba zatrudnionych tu osób przekroczy 7 tysięcy" -  poinformował w sobotę PAP Ryszard Gibuła prezes LSSE.

     Dodał, że wkrótce wydane zostanie 60 zezwolenie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w LSSE.

     Według prezesa, dla legnickiej strefy 2005 rok jest pod względem wydawanych zezwoleń jednym z najlepszych okresów.

     "Ostatnim okresem, gdy tak szybko powiększało się grono inwestorów, był rok 2000, przed zmianą przepisów dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych" - powiedział prezes.     "Okres negocjacji z UE, także w zakresie istnienia stref, nieco przestraszył potencjalnych inwestorów. Teraz obecność Polski w Unii i jasne zasady działalności w strefach sprawiają, że dla zagranicznych podmiotów z powrotem jesteśmy atrakcyjnym obszarem do lokowania interesów" - dodał.

     Tylko w tym roku w LSSE wydano już 9 zezwoleń na działalność, a kolejne są w fazie negocjacji.

     W niektórych obszarach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która ma charakter rozproszony, inwestorzy wykupili już niemal wszystkie dostępne tereny. Tak jest w Polkowicach, Legnicy oraz w Środzie Śląskiej.

      "W przypadku Środy Śląskiej, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy są jeszcze tereny, które można przeznaczyć pod inwestycje, oraz pojawiają się podmioty, które są nimi zainteresowane, rozważamy powiększenie tej strefy" - zapowiedział Gibuła.

     Zaznaczył, że każdorazowo decyzja taka związana jest z wyłączeniem innych obszarów należących do strefy.

      W ten właśnie sposób powstała cała podstrefa w Środzie  Śląskiej, która dołączyła do LSSE dopiero w maju tego roku. Jej utworzenie było możliwe dzięki wyłączeniu z granic LSSE terenów o powierzchni 11 hektarów z podstrefy w Legnickim Polu.

    Legnicka strefa została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów 15 kwietnia 1997 roku na okres 20 lat.

    "Obejmuje swym zasięgiem obszar o powierzchni 417 hektarów, z czego podmioty gospodarcze nabyły już pod swoje inwestycje 225 hektarów oraz zagospodarowano pod infrastrukturę techniczną kolejne 22 hektary" - powiedział PAP Andrzej Dziuba z LSSE.

     Strefa ma charakter rozproszony, posiada podstrefy w siedmiu obszarach: Legnicy, Polkowicach, Krzywej, Złotoryi, Lubinie, Legnickim Polu i Środzie Śląskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Legnicka SSE ma już 6,5 tys. zatrudnionych i inwestycje w wys. 2,7 mld zł