Lepper: dzielenie stanowisk między kandydatów rządzących partii jest naturalne

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-05-2006, 08:20

Andrzej Lepper nia ma zamiaru przeprowadzać "czystki politycznej" w ministerstwie rolnictwa. Wicepremier i szef resortu powiedział w "Sygnałach Dnia", że jeśli dojdzie do zmian personalnych, to tylko z przyczyn merytorycznych.

Andrzej Lepper nia ma zamiaru przeprowadzać "czystki politycznej" w ministerstwie rolnictwa. Wicepremier i szef resortu powiedział w "Sygnałach Dnia", że jeśli dojdzie do zmian personalnych, to tylko z przyczyn merytorycznych.

Andrzej Lepper wyraził przekonanie, że da sobie radę jako minister. Powiedział, że ma doświadczenie w zarządzaniu, gdyż kierował kiedyś dużym zakładem rolnym, a później partią. Poza tym w ministerstwie pracuje wielu kompetentnych urzędników.

Andrzej Lepper zapowiedział, że "Samoobrona" będzie się ubiegać o stanowiska w administracji terenowej, w tym o stanowiska wojewodów. Wicepremier dodał, że dzielenie stanowisk między kandydatów rządzących partii jest czymś naturalnym- tak postępowały i AWS, i SLD.

Nowy wicepremier powiedział, że nie stawi się na dzisiejszej rozprawie apelacyjnej w sprawie o pomówienie z trybuny sejmowej pięciu polityków PO i SLD. Wyjaśnił, że nie ma obowiązku stawić się w sądzie i dodał, iż sąd nie przesłuchał dotąd najważniejszego świadka, czyli Rudolfa Skowrońskiego. Według Leppera, może on poświadczyć, że dawał pieniądze, między innymi, Andrzejowi Olechowskiemu, Pawłowi Piskorskiemu i Jerzemu Szmajdzińskiemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lepper: dzielenie stanowisk między kandydatów rządzących partii jest naturalne