Lepper: trwa konkurs na prezesa Agencji Rynku Rolnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-05-2006, 19:31

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper poinformował we wtorek PAP, że w środę mają się odbyć ostatnie przesłuchania w konkursie na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego (ARR). Do przesłuchań stanęło siedmiu kandydatów.

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper poinformował we wtorek PAP, że w środę mają się odbyć ostatnie przesłuchania w konkursie na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego (ARR). Do przesłuchań stanęło siedmiu kandydatów.

Od kilku dni pojawiają się pogłoski w prasie o zmianie prezesa ARR, a także o powołaniu nowych wiceprezesów z PiS i Samoobrony.

"Niczego nie podpisałem i dzisiaj (we wtorek - PAP) nie podpiszę. Jest rozpisany konkurs" - powiedział Lepper, odpowiadając na pytanie o mianowanie nowego prezesa ARR.

Lepper zaznaczył, że w konkursie bierze udział dotychczasowy prezes ARR Roman Wenerski. Dodał, że komisja konkursowa przedstawi swoją propozycję i wtedy wniosek może być podpisany przez ministra rolnictwa.

Lepper nie zaprzeczył, iż Samoobrona chce mieć także swoich wiceprezesów w tej Agencji. "Chcemy za tę Agencję odpowiadać, więc musimy mieć swoich ludzi" - powiedział minister.

Równocześnie trwa także konkurs na prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Bierze w nim udział sześciu kandydatów, wśród nich Elżbieta Kaufman-Suszko; nie startuje zaś obecny p.o. prezesa Mirosław Drygas.

Drygas zastąpił niedawno w fotelu prezesa ARiMR Elżbiatę Kaufman- Suszko, którą oddelegował na to stanowisko b. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

"Konkurs (na prezesa ARiMR - PAP) będzie rozstrzygnięty lub unieważniony" - powiedział Lepper. Dodał, iż na razie nie wie jaka będzie decyzja w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: trwa konkurs na prezesa Agencji Rynku Rolnego