Liczba bezrobotnych w Hiszpanii najniższa od 2008 r.

PAP
opublikowano: 03-06-2022, 13:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Liczba osób pozostających w Hiszpanii bez zatrudnienia spadła do poziomu z 2008 r. - poinformował rząd premiera Pedra Sancheza, precyzując, że bezrobotnych jest obecnie mniej niż 3 mln.

fot. iStock

"Liczba miejsc pracy rośnie; stałych i o dobrej jakości" - stwierdził Pedro Sanchez prezentując dane hiszpańskiego ministerstwa pracy i gospodarki socjalnej.

Wskazał, że maj 2022 r. zakończył się w Hiszpanii liczbą 2,92 mln bezrobotnych, nienotowaną od listopada 2008 r., czyli od początku kryzysu finansowego.

Ze statystyk rządu Hiszpanii wynika, że tylko w maju br. grono osób bez zatrudnienia zmalało o 99,5 tys., czyli o 3,3 proc. wobec poprzedniego miesiąca.

W maju wyraźnie zwiększyła się też liczba osób odprowadzających składki na ubezpieczenie społeczne – o 213,6 tys. Podobny wzrost notowany był wcześniej w 2018 r.

Sektorem gospodarki, który w maju br. zatrudniał w Hiszpanii najwięcej pracowników było hotelarstwo. W sumie w branży tej pracowało 84,4 tys. osób, czyli 6,2 proc. więcej wobec kwietnia br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane