Czytasz dzięki

Linie lotnicze sprzedają 1 tys. zaopatrzonych wózków barowych z jumbo jetów

opublikowano: 24-09-2020, 11:11

Qantas Airways w kryzysie wyprzedają wszystko, co się da, aby podreperować swoje finanse. Obecnie australijski przewoźnik wystawił na sprzedaż 1 tys. wózków barowych z Boeingów 747.

Qantas wycofały z floty Boeingi 747 w związku z załamaniem rynku międzykontynentalnych lotów. Przewoźnik oferuje obecnie sprzedaż z dostawą do domu zaopatrzonych wózków barowych w większym i mniejszym rozmiarze w cenach od ok. 1,5 do ok. 1 tys. USD za sztukę. W mniejszym wózku znajduje się 40 minibutelek białego wina, taka sama ilość wina czerwonego i jedna minibutelka szampana. Do tego dwa zestawy kosmetyków dla klientów z klasy business, dwa zestawy pidżam i koc dla pasażerów pierwszej klasy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Qantas już wcześniej sprzedały 10 tys. zestawów pidżam, które znalazły nabywców w zaledwie kilka godzin. Przewoźnik, który musiał zwolnić 8,5 tys. ludzi, ratuje się obecnie organizując loty widokowe dookoła Australii. Aby obniżyć koszty, we wrześniu przenosi centralę z Sydney do innego miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane