Lubuskie przyjdzie w sukurs wykluczonym z rynku pracy

opublikowano: 11-02-2016, 22:00

Przedsiębiorcy mogą zdobyć fundusze na aktywizację grup, które mają największe problemy ze znalezieniem pracy.

To ostatnia szansa, aby ubiegać się o dotacje w dwóch konkursach w woj. lubuskim. Granty czekają w działaniach 7.3 „Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty” i 7.5 „Usługi społeczne” Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Łącznie do wzięcia jest 10,5 mln zł. O te pieniądze mogą walczyć nie tylko przedsiębiorstwa, ich związki i stowarzyszenia, ale też m.in. samorządy, organizacje samorządowe i instytucje rynku pracy. Wnioski w obu naborach można składać tylko do 15 lutego. W konkursie z działania 7.3 dofinansowanie mogą zdobyć wnioskodawcy, którzy chcą realizować kompleksowe programy na rzecz integracji społeczności marginalizowanych. Chodzi o działania z obszaru edukacji, zatrudnienia czy pomocy społecznej prowadzące do podniesienia kwalifikacji osób wykluczonych społecznie. W grę mogą wchodzić takie formy wsparcia, jak np. kursy lub szkolenia umożliwiające zdobycie lub podniesienie kompetencji, poradnictwo zawodowe oraz staże, subsydiowane zatrudnienie i zajęcia reintegracji zawodowej u pracodawców. Na projekty przeznaczonych jest 7,5 mln zł.

Druga szansa, czyli działanie 7.5, to fundusze na usługi społeczne. Pieniądze zostaną przeznaczone na najlepsze projekty zakładające wsparcie rozwoju usług opiekuńczych i asystenckich skierowanych do osób pozostających poza rynkiem pracy. Usługi mogą być planowane także dla ludzi doświadczających problemów z adaptacją na rynku pracy — chodzi m.in. o osoby starsze i z niepełno sprawnościami. Pula tego naboru to 3 mln zł. W przypadku obu naborów Bruksela sfinansuje do 85 proc. kosztów przedsięwzięć. © Ⓟ

WIĘCEJ INFORMACJI: http://rpo.lubuskie.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu