Luksemburg: UE czeka wielki kryzys jeśli we Francji wygra "nie"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-05-2005, 13:34

UE wpadnie w wielki kryzys, jeśli w niedzielnym referendum w sprawie unijnej konstytucji we Francji zwyciężą jej przeciwnicy - zadeklarował w poniedziałek Nicolas Schmit, przedstawiciel MSZ Luksemburga - kraju, który przewodniczy obecnie UE.

UE wpadnie w wielki kryzys, jeśli w niedzielnym referendum w sprawie unijnej konstytucji we Francji zwyciężą jej przeciwnicy - zadeklarował w poniedziałek Nicolas Schmit, przedstawiciel MSZ Luksemburga - kraju, który przewodniczy obecnie UE. 

"Wpadniemy w wielki kryzys, jeśli wygra +nie+ w referendum we Francji. I nie będzie z niego łatwego wyjścia. Europie naprawdę nie jest to teraz potrzebne" - przyznał Schmit. Jego zdaniem, nie ma alternatywy dla "tak" we francuskim referendum.

Przedstawiciel luksemburskiego MSZ zaapelował jednocześnie do obywateli Francji, którzy chcą głosować przeciwko unijnej konstytucji, żeby podejmując decyzję, myśleli przede wszystkim o przyszłości Europy.

Według najnowszego sondażu opublikowanego w niedzielę przez Instytut Louisa-Harrisa, 52 proc. Francuzów deklaruje, że zagłosuje przeciwko unijnej konstytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane