Maksymiuk: premier zrywa umowę koalicyjną, chcemy skrócenia kadencji Sejmu

PAP
opublikowano: 31-07-2007, 11:25

Zdaniem wiceszefa Samoobrony Janusza Maksymiuka, premier Jarosław Kaczyński swoją wtorkową wypowiedzią zrywa umowę koalicyjną. "Żądamy skrócenia kadencji Sejmu i głosowania nad powołaniem komisji śledczej w sprawie akcji CBA w resorcie rolnictwa" - oświadczył Maksymiuk.

Samoobrona i LPR domagają się nominacji Krzysztofa Sikory (Samoobrona) na ministra rolnictwa i powrotu Daniela Pawłowca (LPR) do Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Premier powiedział we wtorkowych "Sygnałach Dnia", że warunki istnienia koalicji postawione przez Samoobronę i LPR są prowokacyjne i nie do przyjęcia.

"Premier taką wypowiedzią zrywa umowę koalicyjną. Ale co my możemy zrobić? Możemy tylko udowodnić, że nie ma koalicji w głosowaniach sejmowych, bo umowa koalicyjna nie przewiduje jej rozwiązania" - powiedział PAP Maksymiuk.

Jak dodał, po takiej wypowiedzi premiera, Samoobrona nie będzie prowadziła żadnych rozmów o koalicji. "Koalicji na dzień dzisiejszy już nie ma, chyba że PiS zmieni zdanie w sprawie naszych postulatów" - podkreślił polityk Samoobrony.

Maksymiuk powiedział też, że Samoobrona będzie głosowała w Sejmie za swoimi projektami ustaw, a nie wynikającymi z umowy koalicyjnej.

Polityk Samoobrony powiedział też, że najprawdopodobniej jeszcze we wtorek zostanie złożone do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera.

Według Andrzeja Leppera, Jarosław Kaczyński wzywając go w liście do zrzeczenia się immunitetu i poddania się śledztwu w związku z podejrzeniami korupcji w Ministerstwie Rolnictwa, miał w ten sposób sugerować swoim podwładnym przedstawienie zarzutów szefowi Samoobrony. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Maksymiuk: premier zrywa umowę koalicyjną, chcemy skrócenia kadencji Sejmu