Malezja wprowadza bodźce fiskalne o wartości 3,7 mld USD

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 18-01-2021, 11:43

Malezja zaprezentowała nowy pakiet bodźców fiskalnych o wartości 15 mld ringgitów (3,7 mld USD). Środki mają pomóc gospodarce przetrwać skutki kolejnego wzrostu liczby przypadków koronawirusa.

Kuala Lumpur, Malezja
Kuala Lumpur, Malezja
Fot. Peter Nguyen/Pixabay

“Plan, który obejmuje wsparcie finansowe dla ubogich, ulgi podatkowe i dopłaty do wynagrodzeń, pomoże wzmocnić istniejące inicjatywy mające na celu złagodzenie gospodarczych skutków pandemii” - powiedział w telewizyjnym wystąpieniu malezyjski premier Muhyiddin Yassin.

Nowy pakiet bodźców fiskalnych o wartości 15 mld ringgitów (3,7 mld USD) stanowi 1,1 proc. PKB. Został wdrożony tydzień po tym, gdy rząd zdecydował się wprowadzić stan wyjątkowy i dwutygodniowy lockdown w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa. W sobotę w kraju wykryto 4029 infekcji, co jest rekordową wartością od początku pandemii.

W ubiegłym roku rząd Malezji wydał na programy pomocowe 305 mld ringgitów. Najnowsze prognozy wskazują, że PKB kraju w 2020 roku skurczył się o 4,5-5,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane