Marian Pigan dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

PAP
opublikowano: 07-04-2008, 15:56

Minister środowiska Maciej Nowicki powołał Mariana Pigana na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych (LP) - poinformował w komunikacie rzecznik LP Przemysław Przybylski.

Jednocześnie minister odwołał dotychczasowego dyrektora Jerzego Piątkowskiego.

"Nie zamierzam dokonywać rewolucji w lasach. Chcę kontynuować pracę zapoczątkowaną przez dyrektora Piątkowskiego. Za najważniejsze zadania uważam rozwiązanie problemów związanych z dostawą surowca dla odbiorców z branży drzewnej, certyfikacją lasów i współpracą z zakładami usług leśnych" - powiedział Pigan, cytowany w komunikacie.

Dr inż. Marian Pigan ma 35 lat. W 1992 r. ukończył Technikum Leśne w Biłgoraju, a w 1997 r. studia leśne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2007 r. na tej samej uczelni obronił doktorat.

Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. od stażu w Nadleśnictwie Leżajsk. W latach 1998-2002 pracował w Nadleśnictwie Pszczyna, a od 2003 r. w Nadleśnictwie Kobiór. Od grudnia 2007 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Lasów Państwowych do spraw marketingu, organizacji i rozwoju.

Od 1998 r. jest członkiem NSZZ "Solidarność", od maja 2006 r. do grudnia 2007 r. pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marian Pigan dyrektorem generalnym Lasów Państwowych