Media: LG Chem rozważa drugą fabrykę akumulatorów w Europie

opublikowano: 04-03-2019, 10:31

LG Chem, który buduje fabrykę akumulatorów do aut elektrycznych w Polsce, rozważa stworzenie drugiej fabryki w Europie, donoszą w poniedziałek południowokoreańskie media.

The Korea Bizwire oraz The Korea Herald powołują się na branżowe źródła, według których powodem rozważań LG Chem jest rosnący popyt. Nie ujawniają żadnych innych szczegółów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W listopadzie LG Chem zdecydował o zainwestowaniu 651 mld wonów w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki akumulatorów w Polsce. Miesiąc wcześniej największy południowokoreański koncern chemiczny zapowiedział zainwestowanie 2,1 bln wonów do 2023 roku na budowę fabryki akumulatorów w Chinach.

LG Chem wszedł w biznesu akumulatorów do aut elektrycznych w 2009 roku. Jest dostawcą m.in. Audi, czy Renault-Nissan. Koncern zapowiadał, że chce zwiększyć moce produkcyjne akumulatorów do 2020 roku do 110 GWh. Obecnie wynoszą 34 GWh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, http://koreabizwire.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu